Informace o nás

,,Utrpení zvířat je pro svědomí člověka daleko nesnesitelnější než lidské utrpení. Neboť lidské utrpení je aspoň pokládáno za zlo, a kdo je způsobí, je zločinec. Ale tisíce zvířat vraždíme každý den zbytečně a bez stínu lítosti. A kdo by se o tom zmínil, dělal by se jen směšným."

Romain Rolland

 

                                    

 

Jsme malá chovatelská stanice morčíků. Zatím se soustřeďujeme na chov rexíků, hladkosrstých a skinny. Musim podotknout, že pořád někdo přibývá =D .

O sobě bych řekla, že jsem vstřícný a komunikativní člověk (každý usuďte, až mě poznáte) a dá se semnou o čemkoliv mluvit (to se týče samozřejmě i o pejscích a o morčátkách a vlastně o všech zvířátkách, které milujeme) =) moc ráda si s každým popovídám a podělím se o zkušenosti. Mám ráda milé a hlavně ukecané lidičky. Miluji upřímnost a nesnášim lež a faleš, která se bohužel i ve světě chovatelů objevuje téměř všude....

Páníčky mojich odchovanců si vybírám sama, podle toho, jací lidé se pro daného tvorečka nejvíce hodí. Vetší přednost dávám lidem, co o morčátko jeví skutečný zájem. Také dávám přednost chovatelům a těm, co si berou víc než jedno zvířátko. Pro začátečníky mám na webu dost užitečných a praktických rad o chovu, samozřejmě v případě dalších otázek se ozvěte budu moc ráda, každý hlubší zájem o mé zvířátko mě potěší :)))

Morčátka mám ve svém pokoji, který je dost malý a proto je v něm docela ,,těsno" ;) Ale i tak tu morčátka mají dost prostoru na řádění.

Takže se nebojte a pojďte se k nám podívat  =) Budeme se těšit. =)))                                                                                                                                                                                                                                Samozřejmě se snažíme, aby se moje zvířátka měli, co nejlépe a aby měli vše, co potřebují. Co se týče mého chovu morčátek, tak jsou krmeny převážně zeleninou dvakrát denně a travičkou, máme granulky OVATOR s porcí vitamínu C zde E-SHOP  , ale teď nakupujeme 25 kg BIOSTANU. Podestýlku kupujeme značky Profibed, samozřejmě mají nostop seno a vodičku. Jako doplněk dokupuji závěsné tyčinky, dropsíky a jiné morčecí pochoutky.

                                                                                                                     Delikan - jako pochoutka, hlavně u březích a kojících samic.    Chuťové tyčinky   Kojenecká výbava                                                                                                                

ROBORAN H - preventivně ke zlepšení celkové tělesné kondice, k správnému průběhu březosti a dosažení silných vyrovnaných vrhů, k normálnímu růstu, pigmentaci a lesku srsti, k zlepšení kvality kožešiny; léčebně při celkových onemocněních, hypovitaminózách, onemocněních kůže a srsti (vypadávání srsti, ekzémy kůže), v rekonvalescenci.

ACIDOMIT K - zvyšuje odolnosti proti jiným než bakteriálním chorobám (jako např. kokcidióze). Organické kyseliny jsou lehce stravitelné a v organismu využité jako zdroj energie.
Redukuje potíže zažívacího traktu, zlepšuje stravitelnost bílkovin a minerálních látek. ACIDOMID má silný antibakteriální účinek jak v krmivu, tak i ve střevě. Snižuje rizika průjmového onemocnění, má vliv na aktivitu enzymů a zlepšuje konverzi živin. Ve výživě králíků doporučujeme pravidelně používat také OPTIMIN pro králíky, který udržuje vyrovnanou hladinu minerálních látek v organismu.

OPTIMIN K - podporuje imunitní systém a enzymatickou činnost. Významně se také podílí na zlepšení zdravotního stavu. 
Používá se zejména v situacích jako je stresový stav, zdravotní zásah, vysoký infekční tlak, nedostatek některých minerálních látek apod.

RABITIN K - přípravek s obsahem L-karnitinu, používá se již při odchovu mláďat. U samců v době připouštění podporuje spermatogenezi. Podporuje zabřeznutí samic a lepší vývoj plodů. Mláďata se pak rodí s vyšší hmotností a imunitou, což se pozitivně projevuje na jejich zdravotním stavu a vitalitě.

ROBORAN H pro morčata černá a bílá - doplněk specificky účinných látek, určený pro morčata s černým a bílým zbarvením, u kterých je nežádoucí žlutý nebo hnědý nádech srsti. Má výrazný vliv na zlepšení barvy, kvality srsti a zdravotního stavu kůže. Je vhodný pro krátkosrstá morčata i pro výstavní plemena s různým typem srsti (dlouhosrstá, rozetová).

BIOENZIM K - upravuje napájecí vodu, stimuluje činnost symbiotických bakterií v zažívacím traktu chovaných zvířat, zvyšuje imunitu a zlepšuje zdravotní stav, harmonizuje metabolismus, působí proti stresu, zlepšuje využitelnost krmiv, urychluje léčení a následnou rekonvalescenci, omezuje nepříjemné pachy při chovu.

BIO - LAPIS - elektrolyty pomáhají při rehydrataci organismu a jsou prevencí další dehydratace. Prospěšné mikroorganismy – probiotikum – rychle osídlí zažívací aparát. Prebiotika pomáhají množení prospěšné střevní mikroflóry.
Přípravek je určen jako doplňkové krmivo pro krizové stavy, především pooperační péče a rekonvalescence po nemoci.                                              

 

 

 

 Dále venku trhám trávu, větvičky vrby, ostružinové a borůvkové listí (bez trnů), jeřebiny, šípky - Vše jim strašně chutná, ale nic se nesmí přehánět ;)            

Když je venku ošklivě, tak je pouštím po bytě, kde je strašně baví lítat jako střevo.=D                                                                                                                                                                                                                          

Dokuď je venku hezky trhám jim čerstvou travičku a v zimě pěstuji vlastní speciálně pro morčátka .  Když je pěkné počasí, tak je všechny někam naházim a šup za barák na travičku a lenošení , to potom nenechám nikoho doma, každý si to tam pěkně užívá. =)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

                                        

Takže určitě se k nám přijeďte jen tak podívat , když budete toužit po morčátku. Můžete se mi ozvat i když zrovna žádný vrh mít nebudu,  klidně se můžeme domluvit na dalším vrhu a miminko vám předčasně zarezervovat. Zatím se mějte a budu moc ráda když se mi ozvěte a já poznám zas pár nových a milých lidí . =)) 

Pro upřesnění, mé odchovy určitě neslouží k tomu, abych si z nich vydělala, jejich cena ani trochu nezpoplatní to, co jsem do nich musela vložit.

 

 

 

!!!MÉ ODCHOVY URČITĚ NESLOUŽÍ, JAKO KRMENÍ!!

Historie chovu

Můj morčecí chov začal o Vánocích v roce 2009, kdy jsem si pořídila Ullinku, další rok mě napadlo, že jí pořídim kamarádku, aby nebyla sama. Pak jsem dostala nápad je připustit, aby měli alespoň jednou mladé, no a skončilo to takhle :D. 

Za všechno bych chtěla poděkovat mé mamince, která vždycky ty moje zvířata zkousla =D :))***

 

K chovu foxteriéra jsem se dostala asi před deseti lety, kdy jsem jako dítě strašně toužila po pejskovi, tak jsme si jednou pro takové chundelaté štěně jeli. Byl to foxteriér drsnosrstý bez PP. Dali jsme mu jméno Erik. Byl to neuvěřitelně hodný pes, ani se nedalo říct, že je to fox =) Bohužel se u něj projevila alergie na soju, rýži, pyl a mnoha dalších rostlin, proto byl donucenej brát přes jaro, léto a podzim léky, protože se škrábal a kousal až do masa, bez nich to nešlo. Ale vše má své následky a prášky ho zničili a proto nás 27.listopadu 2009 opustil ve věku 6 let. Byli jsme nuceni ho uspat, aby se netrápil =( Když si na to vzpomenu chce se mi zase brečet =( Hooodně dlouho jsme se všichni po jeho smrti trápili a řekli jsme si, že žádného psa už nechceme, protože to trápení přijde jednou taky, což byla ta největší hloupost, co jsme udělali. Trápili jsme se hoodně dlouho a to byl ten čas když jsem si pořídila alespon Ullinku 15. prosince 2009, ale pořád ten pes chyběl, proto jsem přemluvila mamku a o prázdninách 2010 jsme si jeli do Tábora pro Binkie =))) a byli jsme zase všichni s tim čertem šťastní =))